Słaba bateria irytuje niemal wszystkich posiadaczy smartfonów. Kiedyś telefony na jednym ładowaniu działały nawet tydzień, a w tej chwili już dwa dni bez ładowania to sukces.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przez własną niewiedzę dodatkowo skraca czas pracy akumulatora.

Czego powinniśmy unikać oraz jak ładować telefon?

1. Współczesne baterie nie posiadają już „efektu pamięci”, który dotyczył starszych modeli (niklowo-kadmowych, NiCd które wymagały formowania) Obecnie najpopularniejsze są baterie litowo-jonowe (Li-Ion) i litowo-polimerowe (LiPo), których nie dotyczy efekt pamięci. Nie rozładowuj baterii do 0% - całkowicie wyładowana bateria może ulec trwałemu uszkodzeniu, szczególnie szkodliwe jest pozostawienie całkowicie rozładowanej baterii na dłuższy czas.

 2. Współczesne akumulatory nie lubią bardzo wysokiej oraz bardzo niskiej temperatury, z tego względu warto chronić nasz telefon przed mocnymi promieniami słońca (np. nie zostawiaj telefonu za szybą w samochodzie), a także przed mocnym mrozem ( np. w trakcie wypadu na narty warto schować smartfona w wewnętrznej kieszeni.

3. Zastanów się, czy koniecznie całą dobę musisz mieć stałe połączenie z internetem poprzez włączoną sieć wifi czy transmisje danych gsm.
Wyłącz odbiornik gps jeśli nie planujesz w naj
bliższym czasie z niego korzystać.
To pozwoli oszczędzić nawet kilkanaście procent energii w ciągu dnia.

4. Zwracaj uwagę na to, jakiej ładowarki i kabla używasz do ładowania telefonu. Warto używać urządzeń sprawdzonych producentów. W naszej ofercie posiadamy całą gamę sprawdzonych i bezpiecznych ładowarek i kabli, zarówno zamienników jak i oryginalnych w bardzo dobrej cenie.

Jeśli chcesz zadbać o dłuższe życie swojego telefonu, warto wziąć pod uwagę tych kilka zasad. Szczególnie w czasach, gdzie większość telefonów posiada wbudowane baterie i ich wymiana to złożony proces.

5. Krótki czas pracy telefonu nie zawsze oznacza uszkodzenie baterii. Zdarza się tak, że nadmierne obciążenie akumulatora powoduje oprogramowanie, zawsze zanim rozpoczniemy wymianę baterii sprawdzamy, czy któryś z zainstalowanych w telefonie programów nie obciąża nadmiernie procesora.
Można to sprawdzić w zakładce: Bateria - Użycie baterii.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Jeśli masz wrażenie, że ekran w Twoim telefonie zaczyna się odginać / odklejać - działaj szybko. Prawdopodobnie bateria uległa uszkodzeniu i zaczyna puchnąć. Należy ją wymienić zanim uszkodzi ekran lub płytę główną.

 

 

 
 

Parę słów o Serwiso

 Już od 9 lat z dużym powodzeniem naprawiamy Laptopy i Telefony w Andrychowie.
Od lutego jesteśmy w nowej dogodnej lokalizacji w centrum miasta.

 ul. Krakowska 81 [naprzeciw Kina]

 34-120 Andrychów

Telefon: 660 40 50 14 Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / www.serwiso.com.pl

Polub nas na facebooku, bądź na bieżąco z Promocjami:
https://www.facebook.com/Serwiso

 

 

 

 [Wcześniejsza lokalizacja to ul.Starowiejska 22b pokój 403]

 

Serwis Telefonów zajmujemy się kompleksową naprawą telefonów i tabletów. Wymiana baterii, zbitej szybki w telefonie czy gniazda zasilania to nasza codzienność.
Naprawa laptopów, a także odzyskiwanie danych, przyspieszanie pracy laptopa, czyszczenie układu chłodzenia w laptopie, naprawa płyty głównej,
naprawa uszkodzonej obudowy, ekspresowa wymiana matrycy LCD w laptopach to również nasza specjalność.

 

 

Odzysk danych Andrychów

PRO odzyskiwanie danych

Profesjonalne i szybkie odzyskiwanie utraconych danych.

View more
Czyszczenie chłodzenia Andrychów

Czyszczenie chłodzenia Laptopów

Twój laptop jest gorący ? Wolno pracuje ?

View more